Aktívne hry

Vytvoriť novú hru

Roboaréna
    Pre 2 hráčov
       Rozcvička
       Zbieranie kvietkov na rôznych plánoch (pre 2 hráčov)
       Úkroky
       Boj základný pre 2
       Podmienky
       Strieľanie
    Pre 4 hráčov
       Rozcvička
       Boj základný
       Boj pokročilý


Pravidlá

RoboAréna je programátorská súťažná hra. V aréne sa stretáva niekoľko robotov, ktorí sa pohybujú medzi prekážkami a bojujú o diamanty. Vašou úlohou je naprogramovať svojho robota tak, aby porazil ostatných. Môžete hrať proti ostatným hráčom alebo proti umelej inteligencii. Robota programujete pomocou príkazu ako „krok dopredu“, „zatočiť vľavo“, „opakovať“. Na programovanie sa využívajú grafické bloky. Pokiaľ ste ešte nikdy podobným štýlom neprogramovali, odporúčame ako rozcvičku úlohu Korytnačia grafika.

Priebeh jednej hry je nasledovný:

 • Jeden z hráčov hru vytvorí. Pokiaľ chce hrať proti ďalším hráčom, počká, kým sa do hry pripoja. Potom hru odštartujte.
 • Hra je rozdelená na kolá. Každé kolo sa hrá v inom hernom pláne.
 • Pre každý plán vytvoríte program. Musíte byť rýchli a úsporní. Veľkosť programu je obmedzená a na tvorbu programu máte časový limit. Akonáhle máte program hotový, dáte „Nahrať program“.
 • Akonáhle sú programy všetkých hráčov nahrané (alebo uplynie časový limit), je súboj odštartovaný. Roboti sa podľa pokynov pohybujú v pláne a získavajú body:
  • 1 bod za malý diamant
  • 3 body za veľký diamant
  • 5 bodov za zostrelenie iného robota
 • V rámci jednej hry sa roboti stretnú v 3 rôznych (náhodne vylosovaných) plánoch. V každom pláne sa hrá dvakrát (po prvom zápase nasleduje odveta, do ktorej môžete svoj program upraviť).

Zanechajte nám správu

Narazili ste na chybu v aplikácii? Máte nápad na vylepšenie?

Čoho sa správa týka?

Obsah Ovládanie Prihlásenie Licencia Rôzne

Text správy

E-mailová adresa (aby sme Vám mohli zaslať odpoveď)


Prosím, nezasielajte otázky na prezradenie riešení úloh alebo na vysvetlenie postupu.
Aktuálne informácie: Prosím, zasielajte iba naliehavé otázky. V súvislosti s uzavretím škôl sú systémy Vieme zahltené prevádzkou aj otázkami. Ďakujeme za pochopenie.

Odoslať
NAPÍŠTE NÁM